ГоловнаОстанні новини29 Липня, 2021р.
 Версія для друку

Пожежна безпека у літній період часу

Опубліковано: 29.07.2021, 09:10

Пожежна безпека у літній період часу

З настанням літнього періоду  часу зростають ризики виникнення пожеж.

Щорічно пожежі у природних екосистемах завдають значного збитку державі та, в першу чергу, навколишньому середовищу, можуть спричинити пожежі будівель, знищити лінії електромереж, лісові насадження тощо. спека пожежі.jpg

У декілька разів зростає вірогідність  виникнення пожеж внаслідок самовільного спалювання рослинності. Подібні дії призводять до забруднення навколишнього середовища, а вогонь може перекинутись на лісосмуги, ліси, присадибні території. За декілька годин неконтрольована пожежа може знищити цілі лісові масиви, які росли десятками років, а про збитки годі й казати – лік може йти на мільйони. Величезної шкоди пожежі завдають фауні – гинуть птахи, звірі, знищуються їхні домівки.

Лісові пожежі у Чорнобильській зоні відчуження навесні 2020 року  нанесли досить значні збитки державі. Були охоплені вогнем лісові масиви Київської та Житомирської області. До гасіння були задіяні понад  500 осіб рятувальників  та понад 120 одиниць відповідної техніки.

Станом  на 17 квітня минулого року площа цих лісових пожеж становила біля 11 500 га.  У повному обсязі вони   були ліквідовані у середині травня 2020 року.

Також минулорічні (друге півріччя) лісові пожежі у Новоайдарському районі Луганської області, окрім значних матеріальних збитків, нажаль принесли і людські втрати. На жаль шість осіб загинули за результатами непередбаченого розповсюдження вогню, в основному за рахунок дуже сильного вітру.

Тож співробітники  Державної служби з надзвичайних ситуацій нагадують людям про небезпеку розведення вогнищ на відкритих територіях та під час прибирання присадибних ділянок, випалювання сухої трави та сміття. Адже найчастіше пожежі у природних екосистемах виникають у результаті людської недбалості та неуважності.

Особливо збільшується кількість такого роду пожеж у літній період. Рятувальники особливо наголошують на необхідності суворого дотримання правил безпеки під час відвідування лісових масивів, адже порушення елементарних правил пожежної безпеки може стати причиною масштабних пожеж та трагічних наслідків.

Слід нагадати, що упродовж пожежонебезпечного періоду підприємствам, установам, організаціям та громадянам забороняється:

З  17 квітня  2021 року діє Закон № 556-ІХ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля відносно посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря і знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу".

Закон, зокрема, посилює адміністративну відповідальність за порушення пожежної безпеки в лісі. Відповідні зміни внесені в статтю 77 КУпАП.

Так, порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою штраф для громадян від 1530 до 4590 грн і на посадових осіб - від 4590 до 15 300 грн. Раніше штраф для громадян складав від 85 до 255 грн, а для посадовців - до 850 грн.

Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, - штраф для громадян складає від 4590 до 15 300 грн.

Рятувальники закликають: якщо ви помітили загорання в лісах, на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101». Пам'ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків.

 

 Методист обласного методичного кабінету

(БЖД населення)   Сергій ЖЕЖЕРУН                       


   
Останні новини
23 Вересня15:52 Чому не можна спалювати опале листя?
13 Вересня09:59 Протипожежне тренування
10 Вересня12:58 Семінар-нарада з працівниками навчально-методичних центрів ЦЗ та БЖД областей
26 Серпня09:31 Проведення виїзних занять
20 Серпня12:12 Виїзна нарада з міськими, селищними та сільськими головами Первомайського району
20 Серпня12:02 Як діяти при грозі
12 Серпня08:54 Засідання комісії ТЕБ та НС Южноукраїнської міської ради
11 Серпня13:23 Заходи безпеки під час жнив – запорука збереження врожаю
11 Серпня10:18 Організація ЦЗ в районних громадах
29 Липня09:10 Пожежна безпека у літній період часу
29 Липня09:06 Правила поведінки у спеку
28 Липня13:07 Проведення виїзних занять з керівництвом Миколаївської обласної державної адміністрації
26 Липня15:00 Інструктивно-методичне заняття в Обласній офтальмологічній лікарні
26 Липня14:52 Заняття з працівниками суб’єктів господарювання з питань пожежної безпеки
29 Червня15:39 Консультаційно-методична допомога ОТГ
Останні новини