ГоловнаОстанні новини29 Липня, 2021р.
 Версія для друку

Правила поведінки у спеку

Опубліковано: 29.07.2021, 09:06

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ У СПЕКУ

 Спекотне літо стало нормою для нашого клімату останніми роками. Однак, нарікати на погоду не варто, необхідно адаптуватися. Не дивлячись на те, що погода змінюється майже  кожен день, літньої спеки все одно не уникнути.     

Адже спека – це значне навантаження на організм, вона виснажує морально і фізично. І нам потрібно створити для себе умови, які допоможуть пережити спекотні дні, не втративши працездатності і гарного настрою.

11111111.jpg До групи ризику влітку, в першу чергу, потрапляють люди похилого віку та хворі з хронічними захворюваннями серцево-судинної та дихальної системи, а ще маленькі діти і люди, які  працюють на відкритому повітрі.

Тим, хто переніс серцево-судинну катастрофу (мозковий інсульт, інфаркт міокарда, порушення серцевого ритму) та має інші проблеми із здоров’ям  треба пам’ятати, що ризик ускладнень знижується на тлі прийому  препаратів, які знижують артеріальний тиск, дотримання режиму праці та відпочинку, дієти.

Основна і часта помилка «гіпертоніків» влітку полягає в тому, що при погіршенні самопочуття (виникли чи посилилися головні болі, запаморочення та ін.), людина думає, що у неї підвищився артеріальний тиск, і, не вимірюючи його, приймає додаткову дозу антигіпертензивних засобів. Насправді тиск на тлі спеки міг знизитися, і, прийнявши додаткову дозу, людина ще більше погіршує своє здоров'я. Тому, основне правило для пацієнтів з артеріальною гіпертензією - при погіршенні стану обов'язково вимірювати артеріальний тиск і тільки після цього застосовувати необхідні заходи.

Але питання збереження здоров’я стосується не тільки людей із проблемами у стані здоров’я. Зміни погоди впливають на кожну людину. Для того, щоб допомогти організму впоратися зі спекою, рекомендуємо  дотримуватись загальновідомих порад.

Головні убори. Щоби вберегтися від негативного впливу дуже спекотної погоди, а саме, шкідливого впливу на організм ультрафіолету сонячних променів, потрібно носити головні убори (капелюхи, капелюшки, панамки, кепки, бейсболки) і обов'язково темні сонцезахисні окуляри, які допоможуть вберегти вас і ваші очі від сонця і неприємних зморшок навколо очей.

Без названия (1).jpg Більше рідини. Вода - джерело життя і спасіння в спеку. У спекотні дні необхідно збільшити кількість вживання рідини. images (1).jpg

Ні алкоголю. Алкоголь в таку спеку згубний для організму, так як він, грубо кажучи, забирає з клітин таку необхідну для них воду. Як наслідок, людина, випивши зовсім небагато, може отримати сонячний або тепловий удар. Тому відмовтеся від вживання алкоголю в спеку.

Одяг. Світлий, вільний та зручний одяг з натуральних тканин (таких як льон і бавовна) не заважають випаровування вологи, не створюють умови парника для тіла. Кросівки, товсті джинси - ці речі не прийнятні в літню спеку. Краще віддати перевагу шлёпкам, сандалям , мокасинам.

Обмежте перебування на вулиці з 12.00 до 16.00 годин дня. Саме в  цей час настає година-пік спеки, коли легко можна отримати тепловий або сонячний удар.

Температура в приміщенні. Якщо в приміщенні, де ви живете, вчитеся, працюєте температура повітря перевищує 28 градусів, то бажано користуватися вентиляторами або ж популярними в наші дні кондиціонерами, які прекрасно охолоджують повітря в офісах і квартирах. Але при цьому необхідно пам'ятати - різниця температури повітря в приміщенні і на вулиці не повинна перевищувати 10 градусів.

Діти! Діти на вулиці обов'язково повинні бути з головним убором і з пляшкою води. Слідкуйте за тим, щоб вони не грали на сонці, а перебували більше часу в тіні. Сонячний і тепловий удар діти можуть отримати набагато швидше, ніж дорослі. Без названия.jpg

Їжа. Під час спеки варто перейти на холодні страви. Краще збільшити в раціоні кількість  свіжої риби та овочів. Про молочні продукти треба  сказати окремо - не треба купувати їх в кіосках, з кінцевим терміном придатності або давати їм нагріватися на сонці. Ці продукти псуються швидко, і харчові отруєння вони викликають дуже важкі. Не купуйте продукти з рук: при високій температурі бактерії розмножуються дуже швидко, вживання в їжу таких продуктів може призвести до тяжких отруєнь. Не готуйте про запас - ті терміни придатності, які вказані на продуктах, припускають нормальні умови, а не виснажливу спеку. Не зберігайте продукти, що швидко псуються, поза зоною холоду.

Відмовтеся від фізичних навантажень в спеку, тому що вони збільшують теплоутворення в п'ять разів, виснажують водний запас організму. Як можна більше часу проводьте в тіні. Якщо у вас гіпертонічна, ішемічна хвороби серця, цукровий діабет, хвороби щитовидної залози, ожиріння, онкологічні захворювання, ви перенесли інфаркт або інсульт фізична активність в таку погоду вам протипоказана.

Зберігайте емоційний спокій, адже перезбудження збільшує навантаження на організм, підсилює ризик виникнення теплового або сонячного удару.

 Ні в якому разі не можна залишати в машині дитину та домашніх тварин, вирушаючи за покупками або куди-небудь ще;

Залишені в машині запальнички і дезодоранти можуть вибухнути в салоні.  Виконуючи ці нескладні рекомендації Ви проведете залишок літа з користю і задоволенням.

Дотримуючись усіх цих порад, вам вдасться якщо не позбавитися взагалі, то хоча б частково зменшити негативний вплив спеки на організм. Бережіть себе і будьте здорові.

 

Викладач (методи навчання)   Олександр МАРТИНОВ


   
Останні новини
23 Вересня15:52 Чому не можна спалювати опале листя?
13 Вересня09:59 Протипожежне тренування
10 Вересня12:58 Семінар-нарада з працівниками навчально-методичних центрів ЦЗ та БЖД областей
26 Серпня09:31 Проведення виїзних занять
20 Серпня12:12 Виїзна нарада з міськими, селищними та сільськими головами Первомайського району
20 Серпня12:02 Як діяти при грозі
12 Серпня08:54 Засідання комісії ТЕБ та НС Южноукраїнської міської ради
11 Серпня13:23 Заходи безпеки під час жнив – запорука збереження врожаю
11 Серпня10:18 Організація ЦЗ в районних громадах
29 Липня09:10 Пожежна безпека у літній період часу
29 Липня09:06 Правила поведінки у спеку
28 Липня13:07 Проведення виїзних занять з керівництвом Миколаївської обласної державної адміністрації
26 Липня15:00 Інструктивно-методичне заняття в Обласній офтальмологічній лікарні
26 Липня14:52 Заняття з працівниками суб’єктів господарювання з питань пожежної безпеки
29 Червня15:39 Консультаційно-методична допомога ОТГ
Останні новини