ГоловнаОстанні новини29 Березня, 2021р.
 Версія для друку

Ризики виникнення пожеж у весняно-літній період часу

Опубліковано: 29.03.2021, 16:30

Ризики виникнення пожеж у весняно-літній період часу

unnamed.jpg   З настанням весняно-літнього періоду зростають ризики виникнення пожеж.

Щорічно пожежі у природних екосистемах завдають значного збитку державі та, в першу чергу, навколишньому середовищу, можуть спричинити пожежі будівель, знищити лінії електромереж, газо- та нафтопроводів, лісові насадження.

Щовесни, з настанням сухої погоди, зростає вірогідність  виникнення пожеж внаслідок самовільного спалювання рослинності. Подібні дії призводять до забруднення навколишнього середовища, а вогонь може перекинутись на лісосмуги, ліси, присадибні території. За декілька годин неконтрольована пожежа може знищити цілі лісові масиви, які росли десятками років, а про збитки годі й казати – лік може йти на мільйони. Величезної шкоди пожежі завдають фауні – гинуть птахи, звірі, знищуються їхні домівки.

Лісові пожежі у Чорнобильскій зоні відчуження у 2020 році  почалися 4 квітня на території  Котовського лісового господарства у районі  селища Поліське,  сіл Тараси та Володимирівка, а потім і у Житомирській області України. Цю масштабну лісову пожежу вдалося ліквідувати за 10 діб, але вже 16 квітня через сильний вітер знову виник відкритий вогонь. До гасіння були задіяні понад 500 осіб та більше 120 одиниць техніки.

Станом  на 17 квітня минулого року площа пожеж становила біля 11 500 га.  У повному обсязі лісові пожежі були ліквідовані у середині травня 2020 року.

Тож співробітники Служби з надзвичайних ситуацій нагадують людям про небезпеку розведення вогнищ на відкритих територіях та під час прибирання присадибних ділянок, випалювання сухої трави та сміття. Адже найчастіше пожежі у природних екосистемах виникають у результаті людської недбалості та неуважності.

Особливо збільшується кількість такого роду пожеж у весняно-літній період. Рятувальники особливо наголошують на необхідності суворого дотримання правил безпеки під час відвідування лісових масивів, адже порушення елементарних правил пожежної безпеки може стати причиною масштабних пожеж та трагічних наслідків.

Слід нагадати, що упродовж пожежонебезпечного періоду підприємствам, установам, організаціям та громадянам забороняється:

Водночас рятувальники закликають: якщо ви помітили загорання в лісах, на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101». Пам'ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків.

 

Методист обласного методичного

кабінету                Сергій ЖЕЖЕРУН


   
Останні новини
17 Червня13:44 Проведення виїзних занять
11 Червня08:06 Проводиться активна підготовка до командно-штабних навчань
9 Червня16:35 Підготовка працюючого населення
20 Травня08:53 Семінар–практикум з питань проведення евакуації закладу при виникненні пожежі
14 Травня12:20 Навчання з питань ПБ
13 Травня13:20 Заняття з функціонального навчання керівного складу і фахівців
5 Травня08:33 Навчання з питань ПБ
30 Квітня11:07 Вебінар "Пожежна безпека та дії під час пожежі"
29 Квітня08:11 Не забувайте про дотримання Правил пожежної безпеки під час Великодніх свят
26 Квітня13:42 Підготовка до командно-штабних навчань
20 Квітня09:49 "ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДИТИНИ"- що треба знати
20 Квітня09:35 ДСНС застерігає
20 Квітня09:28 Безпека життєдіяльності учнів під час карантину
20 Квітня09:16 Засідання комісії
16 Квітня08:55 28 квітня Всесвітній день охорони праці!
Останні новини