ГоловнаПРО ЦЕНТРІсторія Центру
 Версія для друку

ІСТОРІЯ

Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності  Миколаївської області

 

Знак 1.jpg В 1932 році рішенням Ради Народних Комісарів СРСР створена Місцева протиповітряна оборона, яка виконувала завдання захисту населення і об`єктів народного господарства від ударів авіації та хімічної зброї. З появою засобів нападу, здатних наносити удари по всій глибині території держави і викликати при цьому масові ураження людей, тварин, будівель на значних площах, така система захисту стала вже недостатньою. Потрібно було утворити єдину, загальнодержавну, оборонну систему. Тому, в липні 1961 року МППО була перетворена в цивільну оборону. Ії головним завданням був захист населення і об`єктів народного господарства держави в цілому, областей, міст, районів, сіл, селищ, кожного окремого об’єкта господарювання із залученням зусиль всього населення. Затверджена в тому ж році організаційна структура ЦО СРСР в найбільшому ступені стала відповідати зростаючим вимогам по організації тилу держави.

Першим начальником штабу ЦО Миколаївської області з серпня 1961 року був призначений підполковник М.В.Шкуратовський.

Етапи становлення Центру

1961 рік – організовано курси цивільної оборони Миколаївської області. Заступника начальника штабу ЦО області, підполковника Кузьміна Є. М., призначено першим начальником курсів. До складу штабу курсів входили чотири офіцери та інструктор ЦО (військовослужбовець надстрокової служби).

Офіцери обласних курсів цивільної оборони виконували визначені обов`язки по штабу області, приймали активну участь в розробці навчань і тренувань, в комплексних перевірках стану цивільної оборони районів.

1963 рік - у складі курсів ЦО, на правах структурного підрозділу, були організовані госпрозрахункові курси ЦО по підготовці командно-начальницького складу середньої ланки. Заняття проводили приватні викладачі за сумісництвом. Список викладачів щорічно віддавався наказом по штабу ЦО області. Згідно з рішенням облвиконкому від 17.06.1970р. №017, госпрозрахункові курси призупинили свою діяльність. Знак 2.jpg

1966 рік - Згідно з вимогами директиви НЦО СРСР від 27.05.1966р. №118/НЦО в місті Миколаєві була відкрита обласна школа ЦО. В штат школи, крім начальника, входило 9 майстрів виробничого навчання.

     - Організовані Вознесенські, Первомайські і Баштанські відділення обласної школи цивільної оборони.

1967 рік - Відповідно до розпорядження Ради Міністрів УРСР і наказу НШ ЦО УРСР в штат обласних курсів ЦО, Вознесенських і Первомайських міжрайонних шкіл ЦО, були введені посади робітників і службовців. 

1969 рік - організовані курси ЦО Ленінського, Центрального і Заводського районів м. Миколаєва.

1972 рік - замість Баштанських міжрайонних курсів ЦО були відкриті Новобузькі міжрайонні курс ЦО.

1974 рік - організовано  курси ЦО Корабельного району.

У 1974 - 2002 роках змін в організаційно - штатному розкладі курсів ЦО не відбувалось.

1999 рік - відповідно до змін Закону України „Про цивільну оборону України”, курси ЦО були включені до державної системи ЦО України.

Із створенням у 2001 році Інституту державного управління у сфері ЦЗ, почався процес стабілізації та системних змін у підготовці населення до дій у НС:

- наказом МНС від 23.05.01. №97 затверджується „Порядок здійснення підготовки населення на підприємствах, установах та організаціях до дій при виникненні НС техногенного та природного характеру”,

- для впорядкування функціонального навчання у сфері цивільного захисту, Кабінет Міністрів України 26.07.01. затверджує постанову №874 „Про удосконалення системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації керівних кадрів і фахівців у сфері цивільного захисту”.

2002 рік – на виконання наказу МНС України від 31.10.02р №284 „Про затвердження мережі територіальних Курсів (учбово-методичних центрів) МНС України”, наказом начальника ЦО області від 12.12.02. №174 створено обласні курси ЦО Миколаївської області у складі курсів ЦО м.м. Миколаєва, Первомайська, Южноукраїнська, навчально–консультаційних пунктів міст Вознесенська, Очакова та затверджено їх підпорядкування і дислокація.

29.05.02.р. начальником курсів призначено полковника Чолпана Олександра Борисовича.Знак 3.jpg

З 1.01.2003 року мережа курсів ЦО Миколаївської області функціонує як навчально-методична установа ЦО із статусом самостійної  юридичної особи.

2005 рік - Відповідно до спільного рішення МНС України та Миколаївської ОДА, від 07.07.05р. № 1293/0/05-14/2-05 наказом МНС України від 13.07.05. №84, курси ЦО Миколаївської області реорганізовано у Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Миколаївської області з підпорядкуванням йому навчального пункту ГУ МНС України в Миколаївської області як структурного підрозділу. 

З 2007 року, рівень навчально-методичної діяльності Центру  визнається „Високим”.

2008 рік – за високі показники та результати рейтингового контролю освітньої діяльності колектив НМЦ ЦЗ та БЖД Миколаївської області нагороджено Грамотою Міністра МНС України.

2010 рік - липень 2013 року начальником Центру був полковник сл.ц.з Корчинський Орест Ігнатович.

З серпня 2013 року - начальник Центру Жуковський Сергій Євгенович.

 

    Твіт